Dni otwarte AGH 2012

30 marca 2012 odbył się Dzień Otwarty AGH, w którym mieliśmy zaszczyt wziąć czynny udział. Zostaliśmy w pewien sposób zaskoczeni, dowiadując się w ostatniej chwili, że otrzymujemy własne stoisko, jednak dzięki mobilizacji pani prezes Martyny Gaik udało nam się zrobić coś z niczego i wylewając siódme poty i zarywając noce wszystko udało się nam zorganizować.

Dzień Otwarty AGH, mimo przygotowań „na szybko” okazał się naszym sukcesem. Nasze stoisko, cukierki i numery czasopisma „Geoturystyka”, a także świetne plakaty oraz uśmiechnięte twarze kołowiczów przyciągnęły do nas setki zainteresowanych maturzystów.

Co prawda koło samo w sobie cieszyło się drugorzędnym zainteresowaniem, jednak była to doskonała okazja to wypromowania kierunku Turystyka i Rekreacja na AGH. Odwiedzająca nas młodzież pytała nas głównie o atmosferę, progi punktowe, wymagania i perspektywy. Staraliśmy się odpowiedzieć na ich pytania szczerze, wyczerpująco i jednocześnie zachęcić ich do zasilenia turystycznej braci na naszym wydziale. Pozostaje nam mieć nadzieję, że przekonaliśmy ich do studiowania na naszym wydziale, być może od października zasilą też oni szeregi naszego Koła Naukowego, gdzie będą rozwijać swoje zainteresowania.

Autor: Mateusz Birówka