geoturystyka@agh.edu.pl

DOŁĄCZ DO NAS

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania. Aby przyłączyć się do KN Geoturystyka należy zapoznać się z Regulaminem Koła, a następnie wypełnić deklarację i przynieść ją na spotkanie Koła.

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KOŁA

NASZA HISTORIA

Koło Naukowe Geoturystyka działa na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od 21 listopada 2003 roku.

Jesteśmy grupą studentów, których połączyła pasja do turystyki i geologii. Te dwie dziedziny łączą się w przedmiocie naszych badań – Geoturystyce. Szeregi Koła zasililiśmy, by móc rozwijać nasze zainteresowania, jak również by poznawać nowych ludzi, przeżyć wyjątkowe przygody czy zobaczyć dotąd nieznane nam miejsca, a także w celu znalezienia dodatkowego zajęcia poza godzinami wykładów czy ćwiczeń.

Razem wyznaczamy sobie nowe zadania, które poszerzają naszą wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne w pracy przy zagospodarowaniu turystycznym i geoturystycznym. Wierzymy, że aktywny udział w przedsięwzięciach Koła daje nam duże możliwości rozwoju osobistego.

Członkowie Koła to głównie przedstawicie kierunku Turystyka i Rekreacja, choć nie jest to regułą. W naszym Kole są również przedstawiciele kierunków Ochrona Środowiska oraz Górnictwo i Geologia.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Tłumaczymy naukową terminologię geologiczną w sposób ciekawy i prosty do zrozumienia przez odbiorcę. W ten sposób powstał projekt przewodnika geoturystycznego po Dolinie Racławki. Współpracując ze specjalistami w dziedzinie geologii, tworzymy rzetelne, a jednocześnie przystępne informacje geoturystyczne w formie tablic informacyjnych – jak w przypadku projektu tablic geoturystycznych w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dzięki nam dowiesz się jak sprawić aby geologia dała się lubić, nauczysz się projektować tablice geoturystyczne wiedząc przy tym, jak ważna jest ich obecność przy obiektach turystycznych. Jeżeli więc jesteś kreatywny i masz milion pomysłów na sekundę, lubisz podróżować i poznawać świat, a do tego interesujesz się geologią – dołącz do nas!

Przewodnicząca

Marta Esmund

Cześć, jestem Marta i w tym roku akademickim pełnię funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Geoturystyka.

Studiuję Geologię Stosowaną, a na AGH-u spędzam właśnie czwarty rok. Do koła zapisałam się na drugim semestrze i od tamtej pory staram się aktywnie uczestniczyć we wszelkich jego aktywnościach. Interesuje mnie poznawanie historii geologicznej różnych miejsc na kuli ziemskiej, zwłaszcza tych, gdzie postawiłam swoją stopę.  Pragnę odkrywać nowe piękne zakątki w Polsce i poza nią, zwłaszcza pod kątem geologicznym. Uwielbiam także czytać książki, słuchać k-popu i oglądać dramy koreańskie.  Oczywiście, nie mogło tutaj zabraknąć mojej miłości do wulkanów!  Marzę o tym, aby kiedyś zobaczyć na własne oczy wybuch jednego z nich.

Vice-przewodniczący

Wiktor Salwa

Siema, jestem Wiktor i obecnie pełnię funkcję Wice-Przewodniczącego Koła Naukowego Geoturystyka.

Pochodzę z Kielc i obecnie studiuję geoinformatykę, dzięki czemu udało mi się połączyć ze sobą dwa moje zainteresowania: programowanie oraz geologię. Oprócz tego interesuje się historią, w szczególności współczesną.

Sekretarz

Natalia Pachoń

Jestem podróżniczką o duszy geoturystki, obecnie studentką drugiego roku Geoturystyki. Moje dni wypełnione są zarówno książkami z zakresu podróży i geologi, ale także kryminałami i fantastyką. Podróżowanie to dla mnie nie tylko przygoda, lecz także okazja do wertowania stron geologicznej księgi ziemi.

Skarbnik

Marysia Kuczwara

Cześć, jestem Marysia i studiuję na pierwszym roku geoturystyki. Urodziłam się w Kielcach, a z racji tego że góry miałam obok domu, od małego po nich chodzę. Wycieczki piesze, rowerowe, kolekcjonowanie kamieni szlachetnych, minerałów to rzeczy które od zawsze kochałam i są moją pasją. W jednym zdaniu- nie lubię siedzieć w miejscu, uwielbiam przygody oraz nowe wyzwania. Od dziecka towarzyszy mi także pasja do języka hiszpańskiego i kultury latynoamerykańskiej. Mam nadzieję że w tym kole rozwinę jeszcze bardziej te zainteresowania i razem ze wspaniałymi ludźmi będziemy zwiedzać i podróżować po najdzikszych, a zarazem najciekawszych zakątkach świata. Będąc w zarządzie chcę na pewno zorganizować kilka wycieczek w mój świętokrzyski region, by pokazać innym nieznane miejsca. To będzie owocny rok! Zapraszam na wszystkie spotkania koła