Enter your keyword

DOŁĄCZ DO NAS

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania. Aby przyłączyć się do KN Geoturystyka należy zapoznać się z Regulaminem Koła, a następnie wypełnić deklarację i przynieść ją na spotkanie Koła.

NASZA HISTORIA

Koło Naukowe Geoturystyka działa na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od 21 listopada 2003 roku.

Jesteśmy grupą studentów, których połączyła pasja do turystyki i geologii. Te dwie dziedziny łączą się w przedmiocie naszych badań – Geoturystyce. Szeregi Koła zasililiśmy, by móc rozwijać nasze zainteresowania, jak również by poznawać nowych ludzi, przeżyć wyjątkowe przygody czy zobaczyć dotąd nieznane nam miejsca, a także w celu znalezienia dodatkowego zajęcia poza godzinami wykładów czy ćwiczeń.

Razem wyznaczamy sobie nowe zadania, które poszerzają naszą wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne w pracy przy zagospodarowaniu turystycznym i geoturystycznym. Wierzymy, że aktywny udział w przedsięwzięciach Koła daje nam duże możliwości rozwoju osobistego.

Członkowie Koła to głównie przedstawicie kierunku Turystyka i Rekreacja, choć nie jest to regułą. W naszym Kole są również przedstawiciele kierunków Ochrona Środowiska oraz Górnictwo i Geologia.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Tłumaczymy naukową terminologię geologiczną w sposób ciekawy i prosty do zrozumienia przez odbiorcę. W ten sposób powstał projekt przewodnika geoturystycznego po Dolinie Racławki. Współpracując ze specjalistami w dziedzinie geologii, tworzymy rzetelne, a jednocześnie przystępne informacje geoturystyczne w formie tablic informacyjnych – jak w przypadku projektu tablic geoturystycznych w Ojcowskim Parku Narodowym.

Dzięki nam dowiesz się jak sprawić aby geologia dała się lubić, nauczysz się projektować tablice geoturystyczne wiedząc przy tym, jak ważna jest ich obecność przy obiektach turystycznych. Jeżeli więc jesteś kreatywny i masz milion pomysłów na sekundę, lubisz podróżować i poznawać świat, a do tego interesujesz się geologią – dołącz do nas!

OPIEKUN KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2021/2022

Opiekunem Koła od 2019 roku jest dr Justyna Kowal-Kasprzyk z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki.

dr Justyna Kowal-Kasprzyk
Opiekun Koła

Pani Doktor dołączyła do nas 2 lata temu i od pierwszych dni i wydarzeń napędza kołowe życie. Na co dzień bierze pod lupę mikroskamieniałości, zaś wolne chwile spędza na szlakach - górskich i rowerowych.

ZARZĄD KOŁA NAUKOWEGO

W roku akademickim 2021/2022
Zarząd 2021
Agata Rożek
Przewodniczący

Studentka 1 roku 2 stopnia Geoturystyki Geologię odkryła na studiach i od razu się nią zafascynowała. Uwielbia podróżować. Jej największą pasją są piesze wędrówki po górach, gdyby tylko mogła nie schodziłaby ze szlaku. Nie boi się wyzwań. Nie był jej straszny nawet Główny Szlak Beskidzki.

Zarząd 2021/22
Wiktor Salwa
Sekretarz

Student 1 roku Geoinformatyki. Interesuje się historią XIX\XX wieku oraz uwielbia oglądeć filmy praktycznie każdego roku. Zamiłowanie do geologii odkrył w liceum i od tamtej pory rozrzesza swoją wiedzę na temat tej dziedziny.

received_1577449092648117
Bartosz Konopka
Wiceprzewodniczący

Student 2 roku Geoturystyki pasjonat wyjazdów w dziwne miejsca fan wolontariatu i organizacji chociaż sam nie jest w ogóle zorganizowany.

Zarząd 2021
Julka Rokita
Skarbnik

Studentka 3 roku Geoturystyki. Góry kocha od zawsze, uwielbia też wspinaczkę i marzy jej się wspinanie w wysokich górach za granicą. Geologię odkryła na studiach i wiedziała, że z chęcią połączy pasję i naukę. Oprócz tego robi zdjęcia, czyta książki i uprawia dużo sportów, a w wolnym czasie planuje kolejne podróże.