AGH Rapid Prototyping

Początki naszej działalności sięgają 2020 roku. Każdy kolejny rok stanowił istotny krok w rozwoju naszych umiejętności i rozszerzeniu działalności Koła. Zapoznaj się z naszą krótką historią!

Luty 2020
Początek
Poczatek działalności AGH Rapid Prototyping

Zebraliśmy grupę osób zainteresowanych utworzeniem koła naukowego powiązanego z metodami szybkiego prototypowania.

2020
Pandemia
Pierwsze projekty

Do końca 2020 roku organizowaliśmy cykliczne spotkania na platformie Teams w formie prelekcji związanych z szeroko pojętym projektowaniem oraz prototypowaniem. W tym czasie położyliśmy nacisk na pracę indywidualną, co zaowocowało trzema pracami magisterskimi, czterema pracami inżynierskimi oraz trzema artykułami naukowymi.

Styczeń 2021
Pierwszy grant
Pierwszy projekt mechatroniczny

Projekt i wykonanie prototypu manipulatora
antropomorficznego przeznaczonego do druku
nieplanarnego w technologii MEX o strukturze
kinematycznej wynaczonej z zasosowaniem
autorskiego programu bazującego na algorytmach
genetycznych.

Styczeń 2021
Grant Rektora
Pierwszy projekt badawczy

Zaprojektowaliśmy stanowisko do
zautomatyzowanej identyfikacji trójwymiarowej
struktury w mezoskali wydruków 3D uzyskanych
przy pomocy tecnologii MEX

Maj 2021
Grant IDUB
Pierwszy projekt bioinżynieryjny

Nasz zespół otrzymał zapytanie od Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie o wykonanie łyżek ortodontycznych oraz stentów donosowych dla niemowląt z rozszczepem podniebienia. Współpraca ta zaowocowała wykonaniem, niedostępnych wcześniej na rynku, artykułów medycznych w niewielkich rozmiarach

Luty 2022
Powrót na uczelnię
Laboratorium druku 3D

Z nowym rokiem rozpoczęliśmy pracę nad grantem strategicznym mającym na celu stworzenie Laboratorium druku 3D na AGH. Przeprowadziliśmy się do większego pomieszczenia, wyposażyliśmy laboratorium w nowy sprzęt i zaczęliśmy drukować projekty dyplomantów i pracowników Uczelni.

Maj 2022
Druk 3D w protetyce
Stopa protezowa

Główną motywacją do stworzenia kolejnego biomedycznego projektu był Kamil – student Inżynierii Mechatronicznej, a obecnie również członek naszego koła. Razem zaprojektowaliśmy protezę stopy na ściankę wspinaczkową. Wykonane prototypy oraz wykorzystane materiały poddaliśmy testom wytrzymałościowym.

Grudzień 2022
Wspólpraca
Econverse

Podejmowane przez nas współprace nabierają tempa. Tworzymy materiały marketingowe i statuetki na wydarzenia nie tylko na Uczelni. W ramach współpracy członkowie naszego SKN prezentowali możliwości druku 3D podczas finału Econverse Cup.

8 grudnia 2022
Konferencja
I miejsce w sekcji Inżynieria Mechaniczna i Robotyka

Monika Szuba i Kamil Warchoł zaprezentowali referat "Eksperymentalna identyfikacja wad i zalet wytwarzania przyrostowego w aspekcie stopy protezowej na ściankę wspinaczkową z uwzględnieniem zagadnień materiałowych" podczas 63. Barbórkowej Konferencji Kół Naukowych pionu Górniczego.

Luty 2023
Grant strategiczny
Robotyka FDM

W rok 2023 wchodzimy z kolejnym grantem strategicznym! Tym razem mając rozbudowane zaplecze maszynowe chcemy wykazać mocne strony druku 3D w projektach mechatronicznych. Budujemy dwa ramiona robotyczne i dwa roboty mobilne.

Czerwiec 2023
Robootyka FDM
Premiera pierwszego robota

Podczas Forum Wizja Rozwoju zaprezentowaliśmy naszego pierwszego robota mobilnego - HEXAPODA!

Historia w liczbach

Z rok na rok zmniejszamy liczbę realizowanych projektów, poszerzając jednocześnie nasze szeregi o nowych członków SKN. Nie oznacza to, że mamy mniej pracy - wręcz przeciwnie! Z każdym rokiem zwiększamy swoje kompetencje i realizujemy większe, bardziej złożone projekty. Poza rozwijaniem umiejętności technicznych uczymy się pracy zespołowej, organizacji i zarządzania. Piszemy wnioski projektowe, prowadzimy dokumentację techniczną i finansową oraz współpracujemy z Jednostkami AGH.

2023

0
Liczba członków
0
Liczba realizowanych projektów
0
Pozyskane środki

2022

0
Liczba członków
0
Liczba realizowanych projektów
0
Pozyskane środki

2021

0
Liczba członków
0
Liczba realizowanych projektów
0
Pozyskane środki

2020

0
Liczba członków
0
Liczba realizowanych projektów
0
Pozyskane środki

Dołącz do nas!

Dołącz do nas i wypełnij kolejne karty histroii SKN AGH Rapid Prototyping!