Jesteśmy grupą studentów pasjonujących się zagadnieniami związanymi z automatyką, robotyką, elektroniką, mechaniką oraz informatyką.
Koło naukowe Controllers działa przy Katedrze Automatyzacji Procesów na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki od wielu lat. Skupiamy w naszych szeregach głównie studentów naszego Wydziału, ale są wśród nas także studenci spoza niego. Koło posiada obecnie ponad 40 członków, wśród których zdecydowana większość to studenci automatyki i robotyki. Siedziba koła naukowego znajduje się w Laboratorium Cyfrowych Układów Automatyki w budynku B-3 (KAP).
Głównymi zagadnieniami poruszanymi przez koło naukowe Controllers są zagadnienie związane z automatyką przemysłową, automatyką domową, szeroko pojętą elektroniką, mechaniką oraz informatyką.
Controllers stara się aktywnie uczestniczyć w życiu studenckiego ruchu pionu hutniczego AGH i co roku realizuje projekty w ramach przyznanych mu grantów rektorskich. Co roku uczestniczymy w Konferencji Kół Naukowych Pionu Hutnicznego, zdobywając tam wysokie miejsca w sekcjach związanych z Automatyką i Robotyką. Ponadto, w ramach działalności edukacyjnej organizujemy wyjazdy na międzynarodowe festiwale nauki (Automaticon, NIDays), a także wycieczki edukacyjne do zakładów przemysłowych. Nasi członkowie biorą aktywny udział w popularnych krakowskich wydarzeniach studenckich, takich jak Dni Nauki, Studencki Festiwal Informatyczny, czy Targi Projektów Akademickich. Pomagamy również przy organizacji Dni Otwartych AGH oprowadzając kandydatów po naszym Wydziale.
Do tej pory Studenckie Koło Naukowe Controllers w ramach przyznanych grantów rektorskich realizowało takie projekty jak autonomiczny system transportowy, SWARM czy frezarka CNC. Poza przyznanymi grantami Członkowie naszego Koła realizują szereg innych projektów takich jak urządzenie do produkcji płytek PCB z wykorzystaniem wiązki laserowej., czy też projekty, które są bezpośrednio wykorzystywane w przy prowadzeniu zajęć przez prowadzących. Przykładami takich projektów były: budowa stanowiska edukacyjnego do programowania sterowników PLC oraz budowa suwnicy przesuwnej wykorzystywanej do nauki sterowania napędów elektrycznych.
Oprócz projektów, Koło prowadzi również zajęcia dydaktyczne dla młodszych studentów. Do tej pory udało nam się zrealizować kursy programowania w LabVIEW oraz programowania sterowników PLC firmy Mitsubishi.