Opis przygotowań i zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.
Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wielu badań i pomiarów, m.in. testów na widzenie przestrzenne, widzenie barw i ustalenie ostrości widzenia. Przeprowadzony zostaje również wywiad z pacjentem na temat jego ew. chorób i przypadłości. Mierzona jest reakcja źrenicy oka w różnych warunkach świetlnych w celu eliminacji problemów z widzeniem o zmierzchu i w ciemnościach. Mierzymy również trójwymiarowo rogówkę oka w 22 tysiącach punktów. Za pomocą Aberrometru mierzymy jakość systemu optycznego oka w celu zoptymalizowania indywidualnych ustawień lasera dla każdego pacjenta. Do tego pomiaru musimy za pomocą kropli rozszerzyć źrenicę oka na kilka minut.
Cały zabieg LASIK trwa ok. 45 minut. w ten czas wliczony jest odpoczynek i kontrola po zabiegu. Sam zabieg trwa łącznie ok. 8 minut.
Na początku wycinamy laserem femtosekundowym WaveLight® FS200 płatek (klapkę) w górnej części rogówki. Płatek ten ma ok. 0,12 mm grubości. Następnie odkładamy płatek na bok (płatek nie jest odcięty w całości, lecz przymocowany na "zawiasie") i włączamy właściwe laserowe formowanie rogówki poprzez bezdotykową zmianę jej struktury. Średni czas działania lasera na rogówkę nie przekracza 10 sekund. Po tej czynności płatek wraca na swoje miejsce i w krótkim czasie zasysa się tak mocno, że brzegi cięcia są praktycznie niewidoczne. Jest to najbezpieczniejszy zabieg na świecie - o szczegóły zapytaj okulistę w naszym punkcie referencyjnym lub skontaktuj się z nami.
Zobacz,
Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń i umów się
na wizytę!