Dwudziestego kwietnia o godzinie 17 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów w studiu D1, którego organizatorem jest Koło Naukowe Inżynierii Akustycznej. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla studentów pierwszego roku Inżynierii Akustycznej i obejmują tematykę związaną z nagrywaniem, produkcją i miksowaniem muzyki oraz pracą w studiu nagraniowym. Mają one na celu wprowadzenie słuchaczy w świat realizacji dźwięku, a także zachęcić do samodzielnego rozwoju w tej dziedzinie. Cennym doświadczeniem może być też samodzielne korzystanie ze sprzętu nagraniowego znajdującego się w studiu. Prowadzącymi są studenci z pierwszego i drugiego roku IA, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą.

Tematem pierwszego spotkania były połączenia, kable oraz budowa i zasada działania analogowego stołu mikserskiego. Zagadnienia te omówił Michał Kmiecik i chociaż są one dosyć rozległe, udało mu się skupić na tym, co najważniejsze, nie uciekając jednak od interesujących szczegółów. Jego duża wiedza w tym zakresie umożliwiła słuchaczom wdrożenie się w temat. Obecnych było 26 osób, które przez dwie godziny pilnie słuchały tego wprowadzenia do realizacji dźwięku.

Następne spotkanie odbędzie już w następnym tygodniu. Tematem będzie „ABC realizacji”.

Jan Wilczek