Konferencja w Bartkowej 2018

Jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, Koło Naukowe Geoturystyka realizowało w tym roku projekt w ramach konkursu „Grant Rektora 2018”. Nadrzędnym celem grantu było zaprojektowanie Przewodnika Geoturystycznego po Dolinie Racławki, a dokładniej po niebieskiej ścieżce dydaktycznej poprowadzonej przez dolinę. Aby rozliczyć projekt i pozytywnie go zakończyć należało wziąć udział w 23. Konferencji Studenckiego Ruchu Naukowego AGH, której tematem przewodnim były „Granty rektorskie w działalności Kół Naukowych”. Konferencja odbywała się w dniach 19-21 października 2018, jak co roku w  OW „Stalownik” w Barkowej.. 

Kasia prezentująca wyniki naszego zwycięskiego projektu.

19 października z parkingu pod budynkiem U-2 wyruszyły 3 autokary wypełnione ponad 150 osobami: prelegentami, opiekunami kół naukowych oraz organizatorami. Wszystko po to, by zaprezentować wyniki realizacji aż 124 projektów grantowych! W jednym z autokarów obecna była przedstawicielka projektu grantowego – Katarzyna Wójcik oraz opiekunka naszego koła – dr Elżbieta Gałka.

Dr Elżbieta Gałka, opiekun Koła, wraz z Kasią trzymającą w ręku nasz projekt przewodnika geoturystycznego po Dolinie Racławki.

Po przybyciu na miejsce, zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku przyszedł czas na rozpoczęcie obrad.  Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali Pełnomocnicy Rektora ds. kół naukowych: dr inż. Paweł Bogacz oraz dr inż. Leszek Kurcz. Prezentacje prelegentów odbywały się w 3 sekcjach. Każdy uczestnik  otrzymał program wystąpień, dzięki czemu mógł sam wybrać najbardziej interesującą dla siebie sekcję i zapoznać się z innymi projektami realizowanymi przez koła naukowe AGH. Nasza przedstawicielka – Katarzyna Wójcik – występowała w sekcji 2. Po wielomiesięcznych zmaganiach i staraniach by doprowadzić projekt do końca, nareszcie przyszedł czas by pokazać wyniki!

Ci, którzy nie byli w Bartkowej pewnie nie wiedzą, że konferencja ma na celu nie tylko rozliczenie grantów…  ale również, a może przede wszystkim –  integrację! Obecność w „OW Stalownik” daje bowiem niesamowitą możliwość nawiązania znajomości z przedstawicielami innych kół naukowych, a kto wie, może nawet podjęcia współpracy nad wspólnym projektem…? Organizatorzy jak nikt inny zdają sobie z tego sprawę i aby ułatwić integrację pomiędzy kołami AGH, przygotowują różne aktywności dodatkowe. W tym roku były to  m.in. spotkanie integracyjne z muzyką, wspólne ognisko czy rejs statkiem do elektrowni Rożnów.

Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia – pozostali członkowie Koła w czasie trwania konferencji rozmyślali już nad kolejnym wnioskiem…. Na konkurs Grant Rektora 2019! Czy na 24. Konferencji Kół Naukowych znowu zobaczymy przedstawiciela Geoturystyki? To się okaże po ogłoszeniu wyników  w grudniu tego roku…

Autor: Katarzyna Wójcik

Galeria Zdjęć