Dzień Otwarty AGH 2017

W piątek, 21 kwietnia 2017 roku odbył się na naszej uczelni kolejny Dzień Otwarty, podczas to którego przyszli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia. Jak co roku, Koło Naukowe Geoturystyka przygotowało swoje stoisko promujące nasz kierunek oraz naszą działalność na wydziale.

DSC_0711 (Kopiowanie)Już chwile po 9:00 zjawili się pierwsi maturzyści zainteresowani studiowaniem na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Wraz z Kołem Naukowy Stratygrafii „Strati” staraliśmy się odpowiedzieć na wszelkie pytania jakie do nas kierowali. Było więc mnóstwo opowieści o zajęciach na studiach, o tym czego się uczymy na naszych kierunkach, co robimy w wolnym czasie, jak wygląda praca w Kole Naukowym, gdzie można znaleźć zatrudnienie z wykształceniem uzyskanym na naszym wydziale i wiele, wiele innych. Spora część z przybyłych wyraziła szczere zainteresowanie podjęciem studiów na takich kierunkach jak Geoturystyka czy Geologia.

Specjalnie dla zainteresowanych przygotowaliśmy ulotki informacyjne, w których opisane zostało jak wygląda praca w Kole. Mogli na niech znaleźć również informacje o tym czym jest Geoturystyka. Rozdawaliśmy również wydziałowe czasopismo, zawierające geoturystyczne artykuły w językach polskim oraz angielskim, tabele stratygraficzne, a na osłodę cukierki. Koło Naukowe Stratygrafii obdarowywało chętnych skamieniałościami wprost z Maroka. Niejeden przyszły student AGH stał się posiadaczem pięknego okazu amonita.

DSC_0696 (Kopiowanie)Naszą tradycją podczas Dnia Otwartego jest Quiz Geoturystyczny. Chociaż tegoroczny miał być trudny, okazał się dość łatwy do rozwiązania, szczególnie dla tych licealistów, którzy zdają na maturze geografię. Jedyny problem sprawiały pytania o geoparki – jak się bowiem okazało, w liceum nie uczy się młodzieży na temat tej idei. Szybko nadrobiliśmy te zaległości, opowiadając maturzystom o korzyściach płynących z tworzenia geoparków oraz informując, że na terenie Polski znajduje się jeden geopark Światowej Sieci Geoparków UNESCO, a także trzy Krajowe Geoparki (Łuk Mużakowa, Góra św. Anny oraz Podgórze Sudeckie). Wybraliśmy 5 najlepszych prac (w tym jedną z maksymalną liczbą punktów) i nagrodziliśmy je amonitami oraz agatami. Uradowani zwycięzcy odeszli ze swoimi prawdopodobnie pierwszymi okazami geologicznymi.

Autor: Szymon Bolek

GALERIA ZDJĘĆ