Wieczorek Norweski

24 listopada 2015 roku odbył się na naszej uczelni Wieczorek Norweski organizowany przez Koło Naukowe Geoturystyka. Naszymi gośćmi była grupa podróżnicza Łowcy Horyzontów, a dokładnie piątka jej przedstawicieli. Zarząd koła powitał wszystkich zgromadzonych oraz wręczył upominki swoim gościom.

Następnie Pani Prezes oddała głos Łowcom, którzy rozpoczęli swoją prezentację. Na początek dowiedzieliśmy się skąd się wzięli i co tchnęło ich do wyprawy na północ. Pierwsza dwójka opowiedziała szczegółowo o organizacji dwutygodniowej wyprawy do Skandynawii dziewięcioosobowym vanem i udzieliła wskazówek jak przetrwać w dzikiej Norwegii.

Po części niezbędnych informacji nadeszła pora na premierę filmiku z wyprawy wraz z niezbędnym komentarzem, zdjęciami i ciekawostkami o Norwegii. Tym razem z entuzjazmem opowiadała nam pozostała trójka Łowców. Nie zabrakło chwil trwogi, zachwytu a także śmiechu. Niestety przewidywany czas dobiegał końca, lecz widzowie nie zawiedli zadawając sporo pytań tym samym przedłużając spotkanie z Norwegią.

Podczas całego wystąpienia zgromadzeni mogli spróbować przygotowanych przysmaków o tematyce norweskiej oraz starać się o wygranie symbolicznych nagród. Główną nagrodę (T-shirt Łowcy Horyzontów) zdobył najbardziej dociekliwy widz, który zadał 3 najciekawsze zdaniem Łowców pytania. Ostatni konkurs zakończył Wieczorek, który zaliczamy do jak najbardziej udanych!

Autor: Adrianna Kawka

Galeria Zdjęć