Wieczór Europy Wschodniej

Koło Naukowe Geoturystyka obchodziło 10-lecie swojego istnienia 21 listopada 2013 roku i z tej okazji członkowie Koła postanowili spotkać się we wspólnym gronie i skosztować wszystkimi zmysłami, tym razem wschodniej Europy. Wieczorek odbył się w piątek, 22 listopada.

Podczas spotkania każdy z uczestników miał okazję poznać atrakcyjność turystyczną i geoturystyczną wybranych krajów Europy Wschodniej. A to dzięki specjalnie przygotowanym, tym razem przez samych Kołowiczów, prezentacji. Ukazali oni walory kulturowe odwiedzonych miejsc i przedstawili różnorodność regionów.

Swoje referaty wygłosili: Justyna Muzyk, która przybliżyła uczestnikom Moskwę, Maria Naumiecka opowiedziała o drugim co do wielkości mieście w Rosji, czyli Sankt-Petersburgu. Z kolei Grzegorz Bielański zabrał słuchaczy na podróż autostopem przez Litwę.

Referatom towarzyszył poczęstunek w iście wschodnim stylu – pyszne kanapeczki i odrobina słodkości. Wszyscy uczestnicy chętnie słuchali prelegentów zajadając się przy tym przygotowanymi przekąskami. Na sali nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych rosyjskich Matrioszek. Kołowicze chętnie gawędzili i dyskutowali o krajach wschodnich.

Autor: Szymon Bolek

GALERIA ZDJĘĆ