Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych Inżynierii Materiałowej zostało zapoczątkowane 4 lata temu przez Studenckie Koło Naukowe „TYTAN”, działające przy Wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Od 2017 roku dzięki współpracy zKołem Naukowym Inżynierii Materiałowej „AMSA” Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza Seminarium Inżynierii Materiałowej jest doskonałą okazją do zawężenia współpracy między uczelniami, a dla studentów AGH jest to dobre przygotowanie do Konferencji Studenckich Kół Naukowych Akademii Górniczo – Hutniczej. Dotychczasowe wydarzenia odbyły się w bieszczadzkim Polańczyku oraz podkrakowskim Ojcowie.

Seminarium, to nie tylko czas wykładów, ale również integracja i wspólne wycieczki. W tegorocznej edycji jedną z atrakcji była wyprawa na Święty Krzyż (Łysa Góra) 594 m.n.p.m