Cześć Wszystkim ^^

Jak już wcześniej anonsowałem – w dniach 13 – 15 kwietnia 2018 roku miała miejsce V, jubileuszowa, OSKA. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło Akustyków Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, Koło Naukowe Inżynierii Dźwięku i Obrazu Politechniki Gdańskiej, oraz Koło Naukowe Akustyki Architektonicznej Akademii Górniczo – Hutniczej imienia Stanisława Staszica w Krakowie, miało miejsce w obiektach Instytutu Akustyki Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu, zaś otwarcie konferencji, połączone z International Noise Awareness Day odbyło się w poznańskim CK Zamek.

Obrady odbywały się w sześciu sesjach referatowych: Zmierz się z dźwiękiem!”,0″ Gadam, latam, słyszę… Pełen serwis!”, „Głośno wszędzie/cicho wszędzie – akustyka wnętrz tu będzie”, „Polacy nie gęsi, iż swój język mają, ale po angielsku też czasem gadają/English session @OSKA”, „Dźwięki zaklęte w cyferki”  oraz „Cała muzyka jest kompozycją co najwyżej dwunastu nut”, którym to towarzyszyły także dwie sesje plakatowe.

Właśnie na sesji „Dźwięki zaklęte w cyferki” zaprezentował się niekwestionowany zwycięzca wszelkich oskowych konkursów – Daniel Krause ze swoim referatem „Rozpoznawanie zdarzeń akustycznych z nagrań wielomikrofonowych”, który to referat przyniósł mu nie tylko pierwsze miejsce, ale tez nagrodę publiczności. Daniel współtworzył, wraz z Klarą Juros, Danielem Kaczorem oraz Adamem Szwajcowskim zwycięski plakat „Szacowanie błędu aproksymacji charakterystyki kierunkowej źródła dźwięku przy pomocy Harmonik sferycznych”Gratulujemy!!!

Jednak OSKA to nie tylko rywalizacja. Konferencja ta jest świetną okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i spojrzeń na akustykę z różnych stron: fizycznej, mechanicznej, elektronicznej oraz muzycznej, a także – po obradach – do wzajemnej integracji studentów kierunków akustycznych.

/Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *