AGH Rapid Prototyping

Jesteśmy zespołem ambitnych i kreatywnych studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nasza działalność skupia się przede wszystkim wokół wykorzystania technologii druku 3D. Projektujemy i prototypujemy własne rozwiązania, realizujemy projekty oparte o skanowanie 3D, a także badamy materiały w aspekcie wytwarzania przyrostowego.

Aktywnie uczestniczymy w rozwoju technologii przyrostowych, poznając granice poszczególnych metod oraz realizując projekty konstrukcyjne.

Poznajmy się

Początki naszej działalności sięgają 2019 roku. Każdy kolejny rok stanowił istotny krok w rozwoju naszych umiejętności i rozszerzeniu działalności Koła. Zapoznaj się z naszą krótką historią i zobacz kto stoi za sukcesami SKN AGH Rapid Prototyping!

Projekty

Co członek Koła to pomysł na swój własny projekt! SKN AGH Rapid Prototyping jest otwarte na ludzi pełnych pomysłów, gotowych do pracy. W niniejszej sekcji możesz zobaczyć jakie projekty, większe i mniejsze, były przez nas realizowane w ostatnich latach. Nie ma co ukrywać, mamy monopol na produkcję personalizowanych bryloków, medali i pucharów! Rozwijamy i automatyzujemy Laboratorium Szybkiego Prototypowania, realizujemy swoje prace dyplomowe i nieraz łapiemy oddech przy projektowaniu i wytwarzaniu przedmiotów codziennego użytku. Przekonaj się jak wielkie możliwości ma szybkie prototypowanie!

Granty

To właśnie projekty grantowe dają możliwość dynamicznego rozwoju naszej działalności. Do chwili obecnej 2 z naszych projektów zostały wyróżnione statusem projektów strategicznych dla AGH! Dodatkowo, mieliśmy szansę realizacji projektu w ramach konkursu MEiN: "Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje". Równie dumni jesteśmy z naszych projektów związanych z inżynierią biomedyczną.

Współpraca

Od 2022 roku rozwijamy inicjatywę realizacji prototypów do prac dyplomowych, zarówno inżynierskich jak i magisterskich. Z każdym kolejnym rokiem staramy się docierać do jak najszerszego grona studentów AGH. Pomożemy również przy realizacji mniejszy projektów - sami wiemy najlepiej, jak dużo satysfakcji daje możliwość ożywienie naszych studenckich projektów! Obecnie skupiamy się na budowaniu bazy materiałów, które pomogą Ci w wykonaniu Twojego pierwszego prototypu - zachęcamy do regularnego odwiedzania strony po nową dawkę wiedzy!

Dołącz do nas!

Masz głowę pełną pomysłów? Chcesz realizować praktyczne projekty? Masz świetny pomysł i szukasz miejsca do jego realizacji? A może po prostu chcesz przetopić trochę plastiku na coś fajnego? Napisz do nas i dołącz do SKN AGH Rapid Prototyping! Zacznij realizować swój pomysł lub dołącz do realizacji naszych kluczowych projektów. Jeśli nie masz doświadczenia, to nie martw się, wszystkiego Cię nauczymy!

Oferta dla firm

Chcesz wesprzeć młodych i ambitnych studentów? A może chcesz skorzystać z naszej nieskończonej wyobraźni i pokładów energii do realizacji ciekawych projektów? Zapoznaj się z naszą ofertą i napisz do nas. Wierzymy, że współpraca przyniesie obustronne korzyści!

Oferta

Oferta

{w budowie}

Zapoznaj się z naszą ofertą!