Festiwal Nauki 2016

W sobotę (21.05.2016) uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki, który odbywał się na Rynku Głównym w Krakowie. Razem z Kołami Naukowymi, nie tylko naszej AGH ale także i innych krakowskich uczelni  mieliśmy okazję przekazać odrobinę wiedzy licznie przybyłym turystom.

Przygotowania rozpoczęły się na długo przed wydarzeniem. Prace nad wszystkim koordynowała niezastąpiona dr Sylwia Zelek, której serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Udzielone rady były dla nas bardzo cenne, gdyż był to nasz pierwszy Festiwal, w którym braliśmy udział… i z pewnością nie ostatni.

Motywem przewodnim Festiwalu był „Czas i przestrzeń”. Zdecydowaliśmy więc, że pokażemy turystom skamieniałości, które zostały nam udostępnione przez Koło Naukowe Stratygrafii „Strati” (https://www.facebook.com/StratygrafiaAGH/?ref=ts&fref=ts).

Oprócz okazów amonitów i trylobitów Kołowicze przygotowali dodatkowe atrakcje. Dla najmłodszych – naklejki, kolorowanki oraz słodycze, a dla tych starszych tablice stratygraficzne, Katalogi Geoturystyczne i inne ciekawe publikacje. Nie zabrakło także wydziałowych gadżetów, które posłużyły jako nagrody w konkursie, jakim był krótki quiz dotyczący skamieniałości. Został on przygotowany w dwóch wersjach, łatwej (dla dzieci) i trudniejszej (dla dorosłych). Turyści świetnie sobie z nim poradzili!

Jako koordynatorka wydarzenia chciałabym podziękować wszystkim Kołowiczom zaangażowanym w wydarzenie. Bez Was nie byłoby tak pozytywnej atmosfery i oczywiście tak świetnego stoiska!

Autor: Gabriela Mączyńska