50. Sesja Kół Naukowych Pionu Górniczego

W tym roku, jak i w poprzednich, sesja naszego Koła cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i kadry nauczycielskiej. Przygotowanych zostało 15 referatów. Uczestnicy sesji zabrali nas w podróż po całym świecie, aby pokazać jak wiele jest miejsc, które warto popularyzować, którymi warto się zainteresować pod względem szeroko pojmowanej geologii. Ponadto poznaliśmy miejsca, w których już podjęto kroki w celu ich pokazania i udostępnienia dla ogółu. Znalazły się także prace dotyczące samych sposobów zagospodarowania terenów pod kątem geoturystycznym. Referaty członków koła wzbudziły w wielu przypadkach niemałe dyskusje, co okazuję się być ogromnym plusem. Umożliwia to bowiem wymianę poglądów z innymi zainteresowanymi tematem.

Podziękowania i gratulacje należą się zarówno wszystkim studentom, w szczególności najmłodszym świeżo upieczonym członkom koła odważnie biorącym udział w sesji, jak również komisji, dzięki której sesja mogła się odbyć.

W skład Komisji weszli:
Dr hab. inż. Marek Doktor
Dr hab. inż. Jan Golonka
Dr inż. Alicja Kicińska
Dr inż. Wojciech Mayer
Dr inż. Tomasz Bartuś
Wojciech Białoń – przedstawiciel studentów

Laureatami sekcji Geoturystyki 50 Sesji Kół Naukowych Pionu Górniczego zostali:
1. Justyna Nosal, Katarzyna Smoleń
2. Anna Ziobro
3. Katarzyna Nyga

Ponadto wręczone zostały wyróżnienia:
– Maria Verey
– Samanta Jasińska

Wszystkim laureatom gratulujemy zajętych miejsc i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

Referaty wygłoszone w ramach Sekcji V – Geoturystyka:
1. Grzegorz BIELAŃSKI – Ogrodzieniec-Piękno Orlego Gniazda
2. Lilianna CZAJKA – Mru-Kraina Nietoperzy Oczami Kobiety
3. Wojciech DAWID – Najcenniejsze obiekty geoturystyczne Roztocza
4. Martyna GAIK – Mazury-Kandydatek do Siedmiu Cudów Świata
5. Samanta JASIŃSKA – Atrakcje i walory turystyczne Bretanii
6. Janusz KUCHARSKI – Geoturystyka w Krakowie-szanse na przyszłość
6. Małgorzata KWAŚNY – Hawaje-szczęśliwe życie wśród wulkanów
7. Justyna NOSAL, Katarzyna SMOLEŃ – Armenia-raj dla geoturystów
8. Katarzyna NYGA – Proces tworzenia geoparków w Polsce na przykładzie Łuku Mużakowa
9. Katarzyna PAZIO – Krzemień pasiasty w przeszłości i dzisiaj
10. Jacek STANISZ – Geoturystyka jako szansa rozwoju regionu