Koło Naukowe Geoturustyka w celu promowaniu szlaku, który związany jest z realizacją projektu „Śladami islandzkiej wyprawy Profesora Walerego Goetla – geoedukacja przez geoturystykę w krainie lodu i ognia”, wzięło udział w kilku konferencjach:
– 26 Konferencja Studenckiego Ruchu Naukowego AGH w Bartkowej, która odbyła się 21.10.2022 r. Na konferencji Marta Esmund wygłosiła wykład inauguracyjny na temat wyjazdu Koła Naukowego Geoturystyka na Islandię.
– Sympozjum KTG ZG PTTK zatytułowane „Pod znakiem optymizmu” na cześć prof. Walerego Goetla, które odbyło się 19.11.2022 r. Udział w sympozjum wzięło dwóch członków Koła Naukowego Geoturystyka – Karolina Wiewiórska i Wiktor Salwa, którzy przybliżyli słuchaczom postać Walerego Goetla oraz przedstawili zaproponowany szlak geoturystyczny związany z ich wyjazdem oraz wyjazdem Walerego Goetla wraz z bratem na Islandię.
– 63. Barbórkowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH, która miała miejsce 8.12.2022 r. Członkowie Koła wzięli udział w sekcji Geoturystycznej oraz sekcji im. Walerego Goetla. Na sekcji Geoturystycznej Karolina Stępień i Kacper Madej wygłosili referat „Analiza atrakcyjności geoturystycznej południowo-zachodniej Islandii„. Natomiast w sekcji im. Walerego Goetla Marta Edmund przedstawiła referat pt. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na Islandii„, a Karolina Wiewiórska i Wiktor Salwa przedstawili „Śladami islandzkiej wyprawy Profesora Walerego Goetla – geoedukacja przez geoturystykę w krainie lodu i ognia”.
Wśród występujących mieliśmy nawet laureatów pierwszego miejsca, które zajęli Karolina Stępień i Kacper Madej.