Jak przeżyć Główny Szlak Beskidzki?

18 grudnia 2020 roku odbył się wieczorek tematyczny dotyczący najdłuższego szlaku turystycznego w polskich górach. Prelekcję poprowadziły dwie członkinie Koła Naukowego Geoturystyka: Agata Rożek i Karolina Rybińska, które w lipcu 2020 roku przeszły Główny Szlak Beskidzki z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.

Główny Szlak Beskidzki liczy około 520 km, a przechodząc go pokonuje się 22 km przewyższenia. Co roku kilkaset osób podejmuje próbę przejścia szlaku. Trasa została wytyczona w taki sposób, żeby prowadzić przez najatrakcyjniejsze tereny polskich Beskidów.

Studentki na początku prelekcji opowiedziały krótko czym jest Główny Szlak Beskidzki i jak wyglądała historia jego powstania. Następnie prelegentki poruszyły temat historii powstawania Karpat i opisały jaki jest ich podział. Kolejnym elementem prezentacji było przedstawienie przygotowań i zabieranego na szlak ekwipunku. Dalszy etap dotyczył fotorelacji z przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego i omówienia znajdujących się na nim atrakcji przyrodniczo-kulturowych. Na końcu zostały omówione aspekty dotyczące kosztów, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz przydatnych informacji dotyczących ciężkich miejsc na trasie.

Agata Rożek i Karolina Rybińska ze względu na to, że na własnej skórze doświadczyły trudów wędrówki opowiadały o szlaku z dużym zaangażowaniem i pasją.

W prelekcji zorganizowanej przez Koło Naukowe Geoturystyka na platformie Microsoft Teams wzięło udział ponad 70 osób!

Główny Szlak Beskidzki-2020015

Główny Szlak Beskidzki-2020014

Główny Szlak Beskidzki-2020017

Tekst i zdjęcia: Agata Rożek i Karolina Rybińska

 GALERIA ZDJĘĆ