Wigilia Koła 2017

Ostatnią okazją, która w tym roku zgromadziła Kołowiczów w jednym miejscu, była oczywiście kołowa Wigilia. W poniedziałek 18 grudnia 2017 w sali 225 połączono stoły, a miejsce zeszytów zajęły pierniczki i inne słodkości. Zapach korzennych przypraw i ciche dźwięki kolęd niezawodnie wskazywały drogę spóźnionym wędrowcom.

Ale nie ograniczyliśmy się do jedzenia i picia. Jako że to ostatnie przed świętami spotkanie, przyszedł czas na krótkie podsumowanie kołowej działalności w tym roku akademickim. Jak się okazuje, trochę tego było: od wyboru nowego zarządu, przez Targi Organizacji Studenckich (które zdołały wzbogacić nieco kołowe szeregi), Wieczorek Indyjski, wyjazd do Geoparku Kielce, po Barbórkę i wreszcie spotkanie z ekspertami „Busem po Złoto”.

Tak doszliśmy do chwili obecnej, w której koło dzieli się na 4 grupy projektowe, realizuje przyznany grant i tworzy questy. Co dalej? Kolejna część prezentacji obejmowała już sferę planów, marzeń i pomysłów. Z dorocznych imprez czeka nas jeszcze Dzień Otwarty i Festiwal Nauki. Na każdy miesiąc przewidziane są podróżnicze wieczorki bądź spotkania z ekspertami. Z wyjazdów czeka nas Guido, targi turystyczne w Berlinie, Geosfera Jaworzno i Słowacki Raj. No i liczymy wreszcie na długo (przez rekordzistów już czwarty rok) wyczekiwane kołowe koszulki!

Na zakończenie zarząd przygotował dla Kołowiczów i naszej drogiej Pani Opiekun drobną niespodziankę… Potem były już tylko życzenia, wspomnienia, rozmowy i świętowanie. Wszystkim Kołowiczom, których wczoraj zabrakło, życzymy wspaniałych świąt i niezapomnianej sylwestrowej zabawy (a z niespodzianką będziemy Was jeszcze ścigać w A-0!).

Autor: Anna Szreter