Projekty

Jesteśmy również otwarci na Wasze projekty!
W czasie naszej krótkiej działalności zdążyliśmy już pomóc wykonać prototypy do kilku prac dyplomowych, bierzemy udział w projekcie i wykonaniu satelity, pomogliśmy wydrukować robota inspekcyjnego, czy też nie zostaliśmy obojętni na prośbę pomocy skierowaną przez zespół z Centrum Medycznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Mamy nadzieję, że liczba zrealizowanych współprac będzie stale rosnąć. O projektach, z których jesteśmy szczególnie dumni, możecie poczytać poniżej 🙂 .

Jedną z prac dyplomowych realizowanych z pomocą naszego koła był układ śledzenia promieni słonecznych, zaprojektowany i zbudowany przez jednego z naszych kolistów – Szymona!

Nasz kolista Filip, wraz z pomocą AGH Rapid Prototyping, stworzył oprogramowanie stanowiące podstawę pod układ kontroli jakości wydruku 3D w czasie rzeczywistym wykorzystując system wizyjny! 🦾 . Podczas realizacji projektu Filip wykonał aplikacje w języku C++ umożliwiającą wydawanie manualnych komend drukarce poza procesem druku z pliku tekstowego i w czasie druku 👨🏻‍🎓 . Program zajmuje sięteż kontrolą wysyłanych poleceń, posiadając pełną możliwość edycji i zmiany komend, zbiera także dane odnośnie parametrów temperatury!

Jednym z najnowszych projektów realizowanych we współpracy z AGH Rapid Prototyping był projekt robota „Kanalia”. Projekt polegał na zbudowaniu od zera prototypu robota inspekcyjnego o zmiennej geometrii, który mógłby poruszać się w rurach kanalizacyjnych i wentylacyjnych oraz różnych zbiornikach. Na poruszanie się w tym terenie pozwalają mu wysuwane i obracane względem osi robota gąsienice!

Wraz z naszą pomocą jeden z kolistów, Michał, napisał pracę dyplomową, której tematem była analiza wybranych własności drukarki 3D z zastosowaniem narzędzi wirtualnego prototypowania. Celem było stworzenie wirtualnego modelu drukarki 3D oraz przeprowadzenie symulacji jej wybranych własności podczas wykonywania ruchów roboczych.

Możemy pochwalić się jeszcze jedną udaną pracą dyplomową, a mowa o projekcie naszego kolegi Antoniego. Skupił się on na projekcie oraz budowie prototypu gniazda umożliwiającego mocowanie różnorodnych końcówek roboczych w drukarce 3D. Rozwiązanie opiera się na połączeniu kształtowym i magnetycznym.