Cześć Wszystkim ^^

Już po raz piąty, tuż po pierwszej wiosennej pełni księżyca, kiedy przyroda nieśmiele budzi się do życia, coraz większymi krokami zbliża się OSKA.

OSKA – czyli Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków.

Więcej o samej OSCE pisać chyba nie muszę, wypada jednak pochwalić się dość silną, dziewięcioosobową ekipą reprezentującą nasze koło.

Zaprezentuje się Marcjanna Czapla z referatem: „Funkcja przeniesienia głowy (HRTF) jako czynnik wpływający na lokalizację źródeł dźwięku”,Bartłomiej Chojnacki przedstawi nam projekt: „Analiza stopnia rozproszenia pola akustycznego w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina z wykorzystaniem metod statystycznych”, zaś Weronika Ficek odpowie na pytanie: „Mikrofony MEMS – czy zastąpią dotychczasową technologię?”. Daniel Krause​ pochwali się dwoma projektami: „Rozpoznawanie zdarzeń akustycznych z nagrań wielomikrofonowych” oraz „Szacowanie błędu aproksymacji charakterystyki kierunkowej źródła dźwięku za pomocą harmonik sferycznych”.
Mocna ekipa programistów, w składzie: Marta Falińska, Karol Kowalski, Bartłomiej Kuśmirek pochwali się swoim dzieckiem, któremu na imię: „Poker Texas Hold’em sterowany głosowo”. Również wspomniany Karol Kowalski odpowiada za część softwarową projektu, który współtworzą Karol Czesak i Alexander Stefani, a którym jest: System do automatycznego pozycjonowania mikrofonów w pomiarach akustycznych”

Stay Tuned 😀

/Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *